wersja beta

Areta Szpura zaprojektowała buty Reebok. Jak wyglądają efekty współpracy z polską designerką?

Tagi: Reebok   -   Areta Szpura   -   sportowe buty

2015-11-12
Fot. https://www.facebook.com/areta.szpura?fref=photo

Marka Reebok docenia talent i kreatywność, często więc współpracuje z artystami z różnych środowisk i krajów. Tym razem, sportowy brand zaprosił do kooperacji Aretę Szpurę, która stworzyła nowy wzór kultowego modelu Ventilator.

Nowy model Ventilatorów, które w tym roku obchodzą swoje 25-lecie, idealnie odzwierciedla styl młodej projektantki Local Heroes. Biały klasyczny but ozdobiony jest oryginalną hologramową wstawką oraz drobnymi elementami w kolorze różowej waty cukrowej. Najbardziej charakterystyczna jest podeszwa – cała w kolorach tęczy – znaku rozpoznawczym produktów Local Heroes.

Proces tworzenia modelu idealnego trwał rok. Propozycja współpracy ze strony marki pojawiła się, gdy Areta mieszkała w Stanach Zjednoczonych. Wtedy też zaczęły powstawać pierwsze pomysły na to, jak but powinien wyglądać – dobór materiałów, kolorów, nadruków, produkcja sampli.

Nie jest to pierwszy wspólny projekt Reeboka z Aretą Szpurą. Buty Reebok Classic pojawiły się bowiem w stylizacjach do wiosennej kampanii Local Heroes, a we wrześniu projektantka wzięła udział w sesji zdjęciowej dla modelu Ventilator. Jak barwnej designerce pracowało się ze sportowym gigantem?

„Jak działać to razem na pełną skalę! Zarówno ja, jak i marka Reebok jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów. Mam nadzieję, że nie będzie to koniec, a dopiero początek kolejnych wspólnych działań!”

Model zaprojektowany przez Aretę jest już dostępny na rynku.

ao

ANKIETA

inne rzeczy w tym stylu
 • KENZO
  686zł
  980zł
 • TORY BURCH
  510zł
  850zł
 • VALENTINO
  1 910zł
 • TOD'S
  745zł
  1 490zł
 • TOD'S
  775zł
  1 550zł
zobacz także
 
reklama