wersja beta

HIT Instagramu: Kraj Kwitnącej Wiśni przyciąga coraz więcej turystów

Tagi: podróż   -   Japonia   -   wakacje   -   Hit Instagramu   -   instagram

2016-04-03
Fot. https://www.instagram.com/worldwanderlust/

Jak się okazuje, już nie Tajlandia, Kambodża czy Wietnam są najpopularniejszymi celami wycieczek do Azji. Coraz więcej turystów, w tym także opiniotwórczych blogerów podróżniczych, wybiera się na wakacje do Japonii. W cenie cały czas jest jej stolica – Tokio, choć wcale nie gorzej radzą sobie pozostałe duże miasta spod znaku Kwitnącej Wiśni. Turyści coraz bardziej spragnieni są także wypoczynku na oddalonych od cywilizacji, spokojnych wyspach takich jak Hokkaido, Sikoku czy Habomai.

Zacznijmy jednak od Tokio położonego nad Oceanem Spokojnym. Tzw. Wielkie Tokio to największe miasto na świecie, ogromnej wielkości metropolia oraz gigantyczne centrum finansowo-handlowe, które generuje największy dochód wśród wszystkich miast na całej kuli ziemskiej. Tokio to miasto, które rok rocznie przyciąga rzesze turystów z całego świata za sprawą harmonijnego połączenia tradycji i nowoczesnego budownictwa. Przed oczami przyjeżdżających turystów rozciągają się niskie, typowo japońskie domy mieszkalne, ponad którymi wznoszą się ogromne wieżowce.

Tokio, z pobliskimi miastami położonymi również w Zatoce Tokijskiej, tworzy ogromną aglomerację skupiającą blisko 40 milionów mieszkańców. Do tych miast zaliczana jest Jokohama, Kawasaki oraz Saitama. Te metropolie również coraz częściej stają się celem turystycznych podbojów globtroterów i blogerek. Jedną z nich jest Brooke Saward – twórczyni bloga Worldwanderlust, która tylko ostatnio podczas wypadu do Japonii rozkoszowała się atrakcjami Kyoto, widokami słynnego historycznego zamku Mitsumoro oraz wyprawą na górę Fuji.

To właśnie ta góra, będąca jednocześnie symbolem całej Japonii, jest czynnym wulkanem i zarazem najwyższy szczytem tego kraju. Fuji leży na wyspie Honsiu, na południowy zachód od Tokio. W 2013 roku góra ta została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO jako obiekt dziedzictwa kulturowego.

A Wy zastanawialiście się kiedykolwiek nad wyjazdem do Japonii? Jakie miejsca poza Tokio, Kyoto, Mitsumoro i Fuji chcielibyście koniecznie odwiedzić?

ao

ANKIETA

reklama